Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su sapiegosklinika.lt slapukų politika Daugiau informacijos

Nano Technologija

Nanotechnologijos suteikia mums galimybę kurti medžiagas ir keisti jas molekuliniame lygmenyje. Gamyba atominiame lygmenyje leidžia chemijos inžinieriams keisti pagrindinės medžiagos fizines savybes veikiant po vieną jų atomą ir taip sukurti visiškai naujas medžiagas. Šiuo metu įmonės gamina revoliucines nano technologijomis paremtas medžiagas, įskaitant anglies nanovamzdelius, nano-polimerus, nano-stiklą ir nano-keramiką.

 

Visi produktai yra gaminami iš vienokių ar kitokių žaliavų. Šias žaliavas sudaro dalelės, kurios paprastai plika akimi yra nematomos. Tradicines medžiagas sudaro dalelės, kurių dydžiai svyruoja nuo šimtųjų mikrono (metro milijonoji dalis arba 10^-6 metro) dalių iki milimetrų (tūkstantoji metro dalis arba 10^-3 metro). Nanomedžiagų dalelių dydis yra nuo 1 iki 100 nanometrų, jos pasižymi neįprastomis fizinėmis ir elektroninėmis savybėmis.

 

Nanomedžiagų privalumai

Kai kurie nanomedžiagų privalumai gali suteikti išskirtinį lengvumą, patvarumą, kietumą, ilgaamžiškumą, atsparumą nusidėvėjimui, didelį cheminį aktyvumą ir netgi savaiminio nusivalymo savybes. Todėl medžiagos, pagamintos iš nano dydžio dalelių, suteikia nepaprastai naudingas savybes. „Nano-Clear“ nanometro dydžio molekulės įsiskverbia į mažiausius dažyto metalo, anoduoto aliuminio, stiklo pluošto, gelinės dangos ir kt. intarpus, taip apsaugodamos šias dangas nuo agresyvių elementų. „Nano-Clear“ dangų sudėtyje esančios nanomedžiagos pasižymi neįprastomis savybėmis, pvz., puikiu atsparumu įbrėžimams, skaidrumu, apsauga nuo UV spindulių, hidrofobiškumu ir sukibimu.

 

Kas yra nanodanga?

Geriausia pradėti nuo apibrėžimo, kas nėra nanodanga.  Įdėjus nanodalelių į dangą arba polimerinę sistemą, paprastai pagerės tam tikra fizinė savybė, įskaitant UV spindulių sugertį, geresnį atsparumą įbrėžimams, antibakterinę funkciją, kvapų sugertį, hidrofobines ar hidrofilines savybes. Nanodalelės veikia kaip įprastinių dangų sistemų užpildas arba priedas.  Nanodalelės nesuformuoja polimero struktūros ir nepakeičia bendrųjų dangos sistemos fizinių savybių.  Dangų sistemų fizinės savybės yra būdingos pačiam polimerui.  Jei dangos polimeras yra prastas, tai ir dangos sistemos kokybė bus prasta. Nanodalelių pridėjimas į prastesnį dangos polimerą pagerins sistemą tik nežymiai.  Geriausios dangos sistemos raktas yra geriausia polimero sistema.

 

Dėl ko „Nano-Clear“ yra išskirtinė?

„Nano-Clear“ dangos yra gaminamos naudojant patentuotus 3D nanostruktūros polimerus. Šie 3D nano lygmens tinklai sudaro visų „Nano-Clear“ dangų sistemų polimerinį pagrindą. Dangų polimerų skerspjūvio tankio apskaičiavimui yra naudojama dinaminė mechaninė šiluminė analizė (DMŠA). Atlikus DMŠA nustatyta, kad „Nano-Clear“ dangos užtikrina itin didelį skerspjūvio tankį, įskaitant puikų paviršiaus kietumą, atsparumą cheminėms medžiagoms, ypatingą atsparumą UV spinduliams ir itin gerą lankstumą. Įdomu tai, kad kitaip nei daugelyje parduodamų nanodangų, „Nano-Clear“ dangų sudėtyje jokių nanodalelių nėra. Atvirkščiai, visos „Nano-Clear“ dangos remiasi skerspjūvio tankiu, kad viršytų automobilių OĮG bei orlaivių ir kosmoso OĮG technines specifikacijas